Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Accidente..

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Accidente.. Empty
MesajSubiect: Accidente..   Accidente.. Icon_minitimeSam Dec 29, 2007 4:11 am

"Vino imediat fetito...Vay Doamne..Cat de neatenti sunt copii din ziua de azi..Ce v-atzy face voi fara mine?" madam Pomfrey bolborosea in continuu.
In sfarsit a ajuns langa un pat.In spatele ei venea o silueta inalta,ducand un corp mai micut in brate.
"Da,multumesc..Cred ca poti sa o asezi acolo..Da..Poti sa te retragi.Multumesc mult!" continua madam Pomfrey cand silueta mai mica a fost asezata pe pat."AH,Doamne, fetito..De ce nu esti atenta?Se pare ca te-ai lovit rau la mana."
Madam Pomfrey vorbea singura.Acea fata,se pare,ca era adormita.
"Stay aici.Te rog sa nu te duci nicaieri.Ma duc pana la mine in birou sa iti aduc ceva." sfarsi madam Pomfrey cand a intrat in birou.
Dupa numai 2 minute,s-a intors cu o cutie.De acolo a scos un tub cu crema,un bandaj si niste medicamente.A dat-o cu crema,i-a pus bandajul,si i-a dat nishte medicamente.
"Perfect!Acum va trebui sa te trezesti..Oh,da..Mai ai cateva secunde..3,2,1..." shy madam Pomfrey fu intrerupta.
"Ah,madam Pomfrey,va multumesc!" spuse Bella.
"N-ai de ce,Chang,n-ai de ce!Prietenii tai asteapta afara,ii las sa intre?"
"Da,multumesc." raspunse Bella.
"Oh,puteti intraa!" striga madam Pomfrey "Eu ma retrag,draga,tatal tau,Vindecatorul,m-a sunat..sa-i spun ce ai patit."
Atunci inauntru au intrat ....
Sus In jos
Avril Arakawa
Anul I
Anul I
Avril Arakawa


feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 28
Casa : Astropufi - Sef de casa
Data de inscriere : 20/01/2008

Accidente.. Empty
MesajSubiect: Re: Accidente..   Accidente.. Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 8:06 am

Intra Avril, toata numai rani si julituri. Si nas si din gura ii curgea sange, isi rupsese mana stanga si deabia isi misca piciorul drept.
-Doamne, cu tine ce s-a mai intamplat?! exclama Madam Pomfrey.
Avril baigui ceva despre Salcia Batausa si se aseza pe unul dintre paturi.

-Mereu am spus ca este periculos copacul acela! zise Madam Pomfrey in timp ce o examina pe Avril. Imi pare rau, dar va trebui sa ramai aici peste noapte.
Avril ofta.
-Sunteti sigura ca nu pot pleca?
-Ma tem ca nu..Ai multe rani, si nu le pot vindeca in 2 secunde.

Avril se intinse resemnata in pat si peste putin timp adormi.
Se trezi deodata tarziu in noapte. Era transpirata, iar inima ii batea cu putere. Se mai afla cineva in aceea camera. Cineva care avea ganduri necurate. Dar cine???


OOC: Din nou, scuzati-mi lipsa de inspiratie Sad
Sus In jos
http://hogwarts.go-forum.net/index.htm
Bellatrix Chang
Administrator
Administrator
Bellatrix Chang


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 12/01/2008

Accidente.. Empty
MesajSubiect: Re: Accidente..   Accidente.. Icon_minitimeMier Ian 23, 2008 6:18 am

Avril era hotarata.Avea sa de dea jos din pat si sa intrebe cine era,insa nu reusi.Acel "cineva" spunea vraji incontinuu.Avril isi aduna tot curajul,se ridica putin mai sus pe perna moale de pe pat si intreba :
"E cineva acolo.Cine e?"
Nimeni nu raspunse nimic.Atunci se trezi si Bellatrix.Era absolut sigur ca ea era inca adormita.Nu observa ca cineva era in plus acolo.Se ridica si ea si o intreba pe Avril ce s-a intamplat.
Inainte ca Avril sa-i poata raspunde,amandoua au cazut pe pat,impietrite,dar nu se auzi nici o voce..Nimeni nu spuse nici o incantatie.
Sus In jos
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

Accidente.. Empty
MesajSubiect: Re: Accidente..   Accidente.. Icon_minitimeDum Ian 27, 2008 4:04 am

Statusera asha impietrite probabil cateva ore. Pe la 4 dimineatza, in Aripa Spitalui veni Andru Hermione, sub pelerina invizibila a lui Harry. Venise sa le viziteze pe prietenele ei , despre care auzise ca nu si'au petrecut noaptea in dormitoarele lor. Cand ajunse in salon Andru facu:
"Ooo, nu! " si isi puse mainile la gura. Avril si Bella erau impietrite pe pat. Nu era niciun semn de vreo lupta, sau ceva asemanator.
Andru isi scoase bagheta si sopti descantecul blestemului. In cateva secunde, Avril si Bella isi revenisera la normal.
"Ce s'a intamplat? " zise Bella.
"V'am gasit impietrite pe pat. Eu ar trebui sa va intreb ce s'a intamplat."
"Nu stiu exact, dar aseara a mai fost cineva aici. Am simtit asta. "zise nelinishtita Avril.
Dar deodata, discutia le fu intrerupta de un zgomot de pasi . Andru isi trase repede pelerina pe el si se lipi de perete.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Accidente.. Empty
MesajSubiect: Re: Accidente..   Accidente.. Icon_minitime

Sus In jos
 
Accidente..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: RPG :: Aripa Spitalului-
Mergi direct la: