Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Balul de revelion!

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Crissy Weasley
Administrator
Administrator
Crissy Weasley


feminin Numarul mesajelor : 210
Varsta : 28
Casa : Ochi-de-Soim
Data de inscriere : 26/12/2007

Balul de revelion! Empty
MesajSubiect: Balul de revelion!   Balul de revelion! Icon_minitimeDum Dec 30, 2007 2:32 am

"Iti dai seama!Sunt atat de nerabdatoare!Peste cateva ore va incepe balul!O...si inca nu stiu cum sa ma imbrac!O...si inca nu am un partener!"
Crissy se apuca de cap,in timp ce Bella incerca sa o calmeze,apoi...
"O doamne!Am uitat!Nici eu nu am inca un partener!"
Insa atunci,o bufnita ateriza pe umarul lui Crissy.Avea legat de picior un biletel mic.Crissy desfacu biletul.Era un scris tremurat.Citi biletul si sari in sus de bucurie.Draco tocmai o invitase la bal.
Scrise pe hartie raspunsul,apoi trimise bufnita de unde venise.
Sus In jos
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

Balul de revelion! Empty
MesajSubiect: Re: Balul de revelion!   Balul de revelion! Icon_minitimeLun Dec 31, 2007 3:49 pm

Totzi se stransera in Marea Sala. Ginny P si Bella erau cele mai nerabdatoare. Se certasera in urma cu o ora, dar sperau k anul ce vine sa fie mai bun si lind de roade.
Adminii stateau la masa din fatza elevilor. Crissy dadea numerotarea inversa.
"10...9...8...7...6..."
Toti incepura sa numere peste vocea ei:
"5...4...3...2...1..."
Sala rabufni. Tpti se sculara in pcioare si'si aruncara palariile in sus, in timp ce ziceau:
"LA MULTZI ANI!!!" Party!! Party Balul de revelion! 51911 La multi any!
"PARTYYY!!!!!"
Fetele se dusera in mijlocul multimii. Trecuse inca un an!! Multimea aplauda si mancau din torturile si prajiturile de pe mese!
Ginny Potter purta o superba rochie. La gat avea un colier si niste pantofi albi cu toc.
"Dansezi?" intreba Harry.
Ginny P zambi si il lua de mana.
Bella deschidea sampania. Dopul sari si se izbi de tava, apoi cazu cu repeziciune. In acea clipa, Cedric o lua de mana, iar Draco dansa deja cu Crissy Weasley.
Sus In jos
 
Balul de revelion!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: RPG :: Balul "La multi any 2008"-
Mergi direct la: