Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 In adancuri

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

In adancuri Empty
MesajSubiect: In adancuri   In adancuri Icon_minitimeDum Ian 20, 2008 1:26 pm

Era o zi calduroasa de iarna.
Calduroasa?? S'o crezi tu. Pana nu scria decat tampenii in jurnalul lui Ginny Potter. Pana la urma, hotari k in acea zi era cu capul in nori si inchise jurnalul. Il aseza usor pe nopiera si iesi pe domeniu. Admira in tacere peisajul maginific... cu zapada pufoasa si alba ca spuma laptelui, stelute argintii si lacul inghetzat...
Se aseza pe marginea lacului, asteptand. Pe cine? Nici ea nu stia. Dar deoadata o vazu venind pe Iris Black.
" Sakut Iris!! " zise ea.
" Buna. Ce faci? E fff frig aici! "
" Pai... e sambata... fara lectii... le'am facut ieri, ami putin la transfigurari. O fac maine... "
" Ginny, nu sti ce idei tampite am! "
" Si eu! " se auzi din spatele lor.
Era Bellatrix Chang, care auzise ultima parte a conversatiei.
" Sa mergem in lacul inghetzat. Vi se pare normal Ras ? "
" Exact la asta ma gandeam si eu " zise Iris.
" Dar e iarna!! " protesta Ginny P. " Unde ne ducem noi pe timp de iarna?? "
" In lac. " zise sec Avril Arakawa, facandu'si aparitia.
Pana la urma, toti isi dadura cu acordul sa viziteze lacul extrem de rece. Ginny, Crissy, Avril, Iris, Andru Hermy, Bella... Isi facura vraja Cap In Bula si intrara in apa. Prima lor reactie a fost sa tremure de frig, dar Crissy Weasley facu o vraja si se incalzira.
Simteau ca ceva le impingea sa mearga mai adanc in apa. O forta non-umana, mistica...
" Ciudat. " sopti Iris.
" Hai pe acolo! " spuse Andru Hermione.
Fetele ajunsera la intrarea unei pesteri. Acolo fura speriate de ce vazura. In pestera erau zeci de schelete.
" Fetelor... nu imi place asta... " zise Avril.
" Intram? " parea o intrebare prosteasca, dar Ginny Potter primi un raspuns: toate incuviintara incet din cap.
" Nu ne speriem noi de cei morti! " zise curajoasa Bellatrix.
Curand, fetele descoperira urme de sange. Poate scheletele nu zaceau acolo de mult timp...
Sus In jos
Avril Arakawa
Anul I
Anul I
Avril Arakawa


feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 28
Casa : Astropufi - Sef de casa
Data de inscriere : 20/01/2008

In adancuri Empty
MesajSubiect: Re: In adancuri   In adancuri Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 7:03 am

-Ciudat, murmura Avril.
-Si acum ce facem? intreba Iris.
-Eu una merg mai departe, spuse Avril iar toate o urmara.
Inotara un timp. Apa era rece, dar lor nu le era frig. Priveau fascinate lumea adancurilor. Sirene si fluidemi treceau pe langa ele, nebagandu-le in seama. Vedeau casele creaturilor mari, vedeau viata lor.... Totul era magnific. Se indreptara spre o pestera adanca, a carui fund nu se vedea.

-Intram?intreba Ginny P.
Toate dadura din cap si inaintara.
Era ca o pestera normala, singurul lucru straniu fiind o lumina sidefia care parea ca vine din fundul grotei. Fetele inaintara, nu de putine ori incurandu-se in ierburile marine. Intr-un final descoperira sursa luminii. Era un medalion frumos impodobi, care parca emana putere. Fetele se apropiara de el, iar Belatrix Chang il lua cu grija de jos.

-Al cui o fi medalionul? se intreba Crissy.
-Nu vedeti? Are serpi incrustati pe el, incepu Andru Hermy.
-Medalionul lui Salazar Slytherin,termina Avril propozitia, iar toate se uitara unele la altele, nestiind ce sa faca.


OOC: Va rog sa imi scuzati inspiratia minunat de jalnica Embarassed
Sus In jos
http://hogwarts.go-forum.net/index.htm
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

In adancuri Empty
MesajSubiect: Re: In adancuri   In adancuri Icon_minitimeVin Ian 25, 2008 5:21 am

"Si acum ce facem???" intreba una din fete.
"Nu stiu... ar trebui sa'l ridicam la suprafata sa il vedem mai bine?"sugera Andru H.
"Da.... o sa'l ridicam la suprafata... dar mai intai hai sa mai cercetam pestera... Cine stie ce mai agsim???" zise Ginny.
Fetele se despartire. Andru H. mersese cu Ginny P. spre fundul pesterii , Avril A. se duse cu Bella intr'o gaurice din zid , iar Crissy si Iris se dusera sa cerceteze inafara pesterii.
"Hmmm.... ce e asta?" intreba Andru H. si facu semn cu mana spre nisipul de pe jos.
"Nu stiu..." zise Ginny si se apleca sa se uite mai bine.
"Doamne, nu se poate ... am impresia ca este...

OOC: Stiti voi... lipsa totala de inspiratie Sleep
Sus In jos
Alysha Tonks
Anul I
Anul I



Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 08/05/2008

In adancuri Empty
MesajSubiect: Re: In adancuri   In adancuri Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 11:37 am

"Ce sa fie?"intreba Ginny
"Nimic...nu conteaza"spuse Andru H uitandu-se la suprafata...parca era ceva...sau cineva care mergea pe gheata de pe lac
Era Alysha care vroia sa se dea ca si cu patinele...
Tot alunecand,Alysha dad peste o parte mai subtire din gheata care se crapa si Alysha cazuse in lac
"Cap in Bula!!"spuse Ginny rapida
Alysha credea ca este deja un vis...adica credea ca e moarta
"Salut...ai cazut si tu pe aici?"intreba Andru
"Da...dar nu stiu cum...cum mai traiesc...am vrut sa zic vreaja Cap in Bula...dar nu am putut"spuse Alsyha uitandu-se in jur
"Asta multumita lui ginny"spuse Andru
"Multumesc...cred ca am dat de o bucata de gheata subire"spuse Alysha privind in sus...spre geata
Sus In jos
Continut sponsorizat





In adancuri Empty
MesajSubiect: Re: In adancuri   In adancuri Icon_minitime

Sus In jos
 
In adancuri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: RPG :: Lacul-
Mergi direct la: