Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cum a fost cartea?

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

Cum a fost cartea? Empty
MesajSubiect: Cum a fost cartea?   Cum a fost cartea? Icon_minitimeDum Dec 23, 2007 2:54 am

Primul volum... asa a inceput povestea Wink voi ce ati simtit cand ati luat prima data aceasta carte in mana? eu... sincer, inceputu a fost cam aiurea. Nu intelegeai nimic din ce bolboroseau personajele alea p'acolo... adik din ce citeai Razz dar, cand Harry afla ca e vrajitor si merge pe Aleea Diagon, incepe cartea cu adevarat... nu ii mai dai drumul din mana... esti curioc cum se termina... ce va face x, de ce naiba a facut aia y...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cum a fost cartea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum a fost cartea?   Cum a fost cartea? Icon_minitimeDum Dec 23, 2007 5:39 am

:X Foartee frumoasa cartea :X mai ales filmu...dap,la inceput nici eu nu am prea inteles maree lucru..Dar cand a inceput cu adevarat povesteaa .. A fost super..
Sus In jos
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

Cum a fost cartea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum a fost cartea?   Cum a fost cartea? Icon_minitimeMar Dec 25, 2007 11:05 am

Intradevar, cartea nu a inceput klumea. Cand am inceput'o prima data mi sa parut extra plictisitoare si ca autoarea a fost supra apreciata si am lasat'o cand am ajuns pe la pagina 3 sau 4 : )).
Apoi m'am hotarat sa reincerc s'o citesc. "Cine stie? poate pana la urma e draguta." mi'am zis eu. Si am avut dreptate . Chiar m'a impresionat. A fost foarte atractiva . Pur si simplu nu am putut sa o las din mana. M'a emotionat primele meciuri ce Vajhat ale lui Harry. In fine, toata cartea a fost o capodopera, cap scurta insa... Crying or Very sad
Sus In jos
Ginny Weasley
Administrator
Administrator
Ginny Weasley


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 21/12/2007

Cum a fost cartea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum a fost cartea?   Cum a fost cartea? Icon_minitimeMar Dec 25, 2007 11:13 am

mie mi-a placut cartea de la inceput...nu mi s-a parut ca e o invalmaseala la inceput...desi,deoarewce vazuzem filmul inainte sa citesc cartea,stiam cam ce se va intampla...
Sus In jos
https://orden-phoenix.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Cum a fost cartea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum a fost cartea?   Cum a fost cartea? Icon_minitimeSam Dec 29, 2007 4:46 am

Asta mi se pare cel mai nashpa,sa vezi filmul inaintea cartii..Defapt shy eu am facut cam acelasi lucru : Am vazut prima parte din film..Shy peste carte am sarit(cam 30 de pagini).. Shy tre sa recunosc ca nu prea shtiu ce inseamna Trol.
Sus In jos
..:::::Nimphadora:::::..
Anul I
Anul I
..:::::Nimphadora:::::..


Numarul mesajelor : 108
Casa : Viperini
Data de inscriere : 29/12/2007

Cum a fost cartea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum a fost cartea?   Cum a fost cartea? Icon_minitimeJoi Ian 03, 2008 12:22 pm

Prima carte a fost soopr dupa parerea mea.....sincer eu mil imaginam pee hary un slabanog de 15 kg Ras si pe duley un buldozer Ras da nui asa...din fericire Ras
Sus In jos
Avril Arakawa
Anul I
Anul I
Avril Arakawa


feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 28
Casa : Astropufi - Sef de casa
Data de inscriere : 20/01/2008

Cum a fost cartea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum a fost cartea?   Cum a fost cartea? Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 9:44 am

Mie mi-a placut mult cartea I.
Nu mi s-a parut deloc plictisitoare.
Si cand te gandesti cum am inceput sa citesc HP ; ))
Dar ma departez de subiect.
Cartea e SOOOPER si la fel si filmul :X
Sus In jos
http://hogwarts.go-forum.net/index.htm
Continut sponsorizat





Cum a fost cartea? Empty
MesajSubiect: Re: Cum a fost cartea?   Cum a fost cartea? Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum a fost cartea?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: Carti Harry Potter :: Harry Potter si Piatra Filozofala-
Mergi direct la: