Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cn moare :(

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeDum Dec 23, 2007 3:01 am

Sad( am citit cartea mai demult... cand a aparut in engleza. da am citit'o inca odata si'n romana... 6 personaje bune moarte: Moody, Hedwig, Dobby, Fred, Tonks, Lupin... sa'l pun si pe Snape? Sad da si pe el Sad( saracu Snape... era bun... nu ma asteptam... s'o placa pe Lily Shocked si sa o iubeasca si acum, desi a murit Shocked ciudat omu asta...
De cn v'a parut cel mai rau k a murit? mie de Snape Crying or Very sad si de Fred Sad( cum sa moara ma un geaman? ce se va face George Sad.. dar ce va face Teddy Sad( si Moddy... si Dobby... uoff au murit degeaba... Dobby a incercat sa'i salveze si a fost omorat Crying or Very sad si de Hedwig imi pare rau... la Dobby cand a murit J.K. a scris 3 pagini!! da peste faza cand mor Lupin si Tonks am trecut fara sa constientizez makr asta!! doar 2 randuri? Mad:x Evil or Very Mad sa iau la pumni cartea... nu altceva...
Ups... uitati de Colin Sad si el saracu... dc oare a venit inapoi la lupta sa fie omorat?? Sad
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeDum Dec 23, 2007 7:37 am

Crying or Very sad da..
De ce atatzia..?Nici nu shtiu de unde sa incep..

Evil or Very Mad Ginny... Evil or Very Mad Cum ai putut uita de...de.... Crying or Very sad Bella??De Voldy?Shy de ceilalti ? Evil or Very Mad
Cum ai uitat de atatea personajee??
In fine,imi pare rau pentru Bella,shy normal..Cum a putut sa o omoare...D'na Weasley :no: ?..Noo,putea fi omorata de vrajitori mary,nu de...d'na Weasley Mad .
Apoy,Voldemort.. Neutral Sa se omoare el singur :no: ..Trebuia sa'l omoare shy pe el cineva..Nu sa moara dintr'un accident..
Moody..Oh Sad .. Imi pare foarte rau de el..Nimeni nu se ashtepta sa cada asha om mare.. Crying or Very sad
Tonks..Lupin..Oh,nu'mi vine sa cred..Lupin ? :no: Shi cine a mai ramas din cei 4 ? Nimeni :no:
Ca veni vorba..Shoricelu ala..Cum se numea scratch Petigrew..De ce sa moara asha urat ? Putea si el sa moara mai frumushel..
Shy,Ted..El nu a murit? Ted Tonks ? Off..Pakat de el..
Dobby.. Crying or Very sad Pentru cat a fost de bun,nu a meritat.Shy chiar si cele 3 pagini de care ziceai,Ginny,sunt putine...Pentru asha personaj,trebuiau mult mai multe..
Fred..Asha glumetz..Nu se poateee Crying or Very sad
De Snape,nici nu mai are rost saa vorbesc..Asha om bun ? :O:O Nu ma ashteptam... Crying or Very sad Shy,ajungem la vorba lui Hagrid "Mare om,Dumbleadore asta!" Crying or Very sad Cum a avut Dumbleadore incredere in el atata timp,cat a stat alaturi de Voldemort..?Shy totushi..Revenind la Snape...Bv lui ca a reushit sa'l pacaleasca asha pe Voldy.Shy,multi cred ca e un om rau shy numai pentru ca il uraste pe Harry..Multi dintre noy,daca nu chiar toti,am fi la fel..


Ah,ce mi'a placut la cartea asta este cum te'a pus sa te gandesty daca chiar e Dumbleadore un om bun.Off,sunt sigura ca nu multi au stat alaturi de el pana la sfarsit..Eu cel putin nu..Mult timp ma gandeam daca chiar a fost asa bun..Dar nu l'am crezut rau..Dar nici foarte bun.Intradevar,multi se schimba,cand ishy dau seama ce greseli au facut..
Shy cred ca e de ajuns..
Sus In jos
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeDum Dec 23, 2007 1:52 pm

Pey, am zis de personajele bune moarte Razz
Si app, n'am zis ca Dobby nu merita 3 pagini pt inmormantarea lui da sincer eu cred k merita 0... adik sa nu moara deloc Razz u vrei sa moara?? Crying or Very sad da dak e sa moara... din partea mea , la cat de bun si inimos a fost Dobby i'as dori jumate din carte de inmormantare Crying or Very sadCrying or Very sad eu ziceam ca peste moartea lui Tonks si Lupin treci fara sa observi ... la ei nu te gandesti? Evil or Very Mad a scris doar 2 randuri [...] aia de Rowling despre moartea lor!! Meritau mai mult Mad:x
Deci... de Voldy ma doare undeva... si de Bella... SPERAM sa moara!! Chiar moare comic:)) - ucisa de d-na Weasley =)) mda ... tare destepata mai e si Bellatrix asta ... eu o urasc de cand l'a omorat pe Sirius. Bella, dak iti place de ea inseamna k nu ti'a placut de Sirius Neutral
si Peter nu e in nici'un caz bun Neutral... pur si simplu , manusa aia era facuta pentru a distruge si omori ... e facuta de Voldy ce naiba Razz A avut un moment de mila si remuscari , cand si'a amintit k Harry i'a salvat viata... ii era dator ... si ... a murit ... asa si merita , daca i'a tradat pe James si Lily ...
Sus In jos
..:::::Nimphadora:::::..
Anul I
Anul I
..:::::Nimphadora:::::..


Numarul mesajelor : 108
Casa : Viperini
Data de inscriere : 29/12/2007

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeSam Dec 29, 2007 2:59 am

Cum maoare Nimfa mea???? Shocked eu nu am ajuns sa citesc.... Sad nimfa meaaaaaaaaaaa
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeSam Dec 29, 2007 3:17 am

Oops.. Mad
Ginny..Defapt am zis ca e SPOILER!!!
In fine..

Imi placea enorm de Sirius,doar ca .. Gandeste-te shi tu..Cat de buna a fost Bella..Gandeste-te..Sunt oameni care se gandesc ca -al ajuta pe Voldemort- e un lucru bun..Cat l-a iubit ea pe Tom(scriu Tom ca e mai scurt Razz )..Nu cred ca i-a fost ushor sa-l iubeasca asha!!Shy cand ma gandesc cate sacrificii a facut ea pentru Tom,uit de Sirius..
Shy intelege-o!!Trebuia sa-l omoara pentru a trai!
Sus In jos
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeSam Dec 29, 2007 8:33 am

Nimphadora, nu e vina mea k ai citit. Am scris acolo la titlu, sub, "atentie: SPOILERE". Trebuia sa citesti. Deci, imi pare rau, altadata fii mai atenta. Aici avem voie cu spoilere, deoarece sunt discutii despre HP7.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeDum Dec 30, 2007 1:09 am

"-A cazut ministerul.Scrimgeour e mort.Devoratorii Mortii vin spre voi."


Ah,totushy..A fost destul ce bun in ultimele momente,nu?Sa moara el pentru Harry.. Crying or Very sad
Sus In jos
Avril Arakawa
Anul I
Anul I
Avril Arakawa


feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 28
Casa : Astropufi - Sef de casa
Data de inscriere : 20/01/2008

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 9:59 am

eu am plans o seara intreaga cand am aflat ca mor tonks si lupin Sad( si tocmai cand erau parintii... o ora dupa ce am citit cartea am tot scris pe o foaie lupin+tonks=teddy....nush....eram traumatizata....desi un coleg imi spusese ca ei o sa moara... nu pot sa o asimilez pe tonks cu moartea....era pre vesela...daca ar fi stat acasa cu teddy... macar ea ar fi trait... si fred.. mi se pare atat de ciudat george fara fred... la fel ca fred fara george...erau ca unul singur... si saraca hedwig... nu a meritat ce i s-a intamplat...si dobby...ce curajos a fost... moody era de asteptat sa moara...era prea curajos sa ramana in viata...desi tot am fost trista pt el...nush dc nu am fost pt plesneala...pana la urma, saracul, a fost cel mai curajos.. cred k pur si simplu pt ca depinde de personaj... cum este el... si tonks era mereu plina de viata...lupin asa de bun la suflet...fred glumet... moody curajos... hedwig si dobby asa de draguti si loiali... plesneala era pur si simplu artagos...dar oricum, sarcul...sa iubeasca toata viata o femeie care nu il iubeste... sa il protejeze pe fiul ei, facut cu un barabat pe care severus il ura...si modul cum a murit plesneala....ingrozitor...mie, care imi plac soooooooooper mult cartile hp nu mi-a placut deloc 7...si am zis ca nu o sa il mai citesc...dupa ce ca au murit atat de multe personaje bune, a fost cam slubut oricum....poate ca spun asta de suparare ca au murit atatia...nush...de la 4 incolo nu au mai fost cum erau... au incput sa moara pe banda rulanta....dar tot mi-a placut...dar 7 a umplut paharul...au fost prea multi morti...daca stau sa ma gandesc, nu vreu sa mai citesc hp deloc...sa nu imi amintesc de cn a murit...tonks apare din 5, moody din 4, lupin din 3, dobby din 2 si fred din 1...deci nu pot sa citesc nici una...adica pot...daca vreau sa incep sa plang...si nu vreau... odata a fost de ajuns... Sad(Sad(Sad(Sad(
Sus In jos
http://hogwarts.go-forum.net/index.htm
Bellatrix Chang
Administrator
Administrator
Bellatrix Chang


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 12/01/2008

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 10:13 am

Mad Mad
Hey,Voldemort,Bellatrix,Scrimgeour,etc?? Mad Ei,unde sunt ..?Totusi,Rufus a murit pentru Harry.

App,am o intrebare..Sabia lui Gryffindor,Snape a adus-o? :-/
Sus In jos
Avril Arakawa
Anul I
Anul I
Avril Arakawa


feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 28
Casa : Astropufi - Sef de casa
Data de inscriere : 20/01/2008

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 10:18 am

Bine, bine, si Rufus. Scuze, nu m-am gandit la el Razz
Dar cum sa plangem dupa Voldemort si Bellatrix? Neutral Nu meritau sa moara!!!!
Sus In jos
http://hogwarts.go-forum.net/index.htm
Bellatrix Chang
Administrator
Administrator
Bellatrix Chang


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 12/01/2008

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 10:28 am

Asha e mai bine,si Rufus Very Happy
Ce ai zis ultima propozitie ? "Nu meritau sa moara" sau "Nu,meritau sa moara" ... NU am inteles Very Happy
Nu cred ca e frumos pe Bella Love ,care a fost in Azkaban, sa o omoare o..o..o..baba Ras
Sus In jos
Avril Arakawa
Anul I
Anul I
Avril Arakawa


feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 28
Casa : Astropufi - Sef de casa
Data de inscriere : 20/01/2008

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeMar Ian 22, 2008 10:33 am

Am scris "Nu meritau sa moara", dar cu nu taiat, adica "Meritau sa moara" Razz:P:P
Sus In jos
http://hogwarts.go-forum.net/index.htm
Bellatrix Chang
Administrator
Administrator
Bellatrix Chang


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 12/01/2008

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeMar Ian 22, 2008 11:09 am

Aha ; )) Pay..Dupa ce a evadat din Azkaban ; )) Mai bine nu murea! ; )) Desi pt ce le-a pacut la Poponetzele alea doua Ras
Sus In jos
..:::::Nimphadora:::::..
Anul I
Anul I
..:::::Nimphadora:::::..


Numarul mesajelor : 108
Casa : Viperini
Data de inscriere : 29/12/2007

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeMier Ian 23, 2008 1:06 pm

Ce trist....atatia oameni morti....pentru unul VOLDEMORT.....Sincer mie imi pare cel mai rau de hendwitch (saz da eu tot nam retinut cum se scrie).....chair dak o iubesc pur si simplu pe nimpha cel mai rau imi pare de hendwitch......adik a stat atata timp cu harry...ia tint de urat Cry!! ....pur si simplu cred k J.K.R. nu are inima...adik era de astepta da atati de multi oameni hendwitch Cry!! Cry!! Cry!! yo nu mai pot...a si apropo acum cred k intelegeti de ce imi place mie volumul trei....k atunci sunt toti 3 prieteni...il intalneste pe sirius si tot fellul de chesti......Hendiwtch....vino inapoi te roggggg Cry!! Cry!! Cry!!
Sus In jos
Bellatrix Chang
Administrator
Administrator
Bellatrix Chang


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 12/01/2008

Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitimeJoi Ian 24, 2008 3:37 am

Eh,daca ti-ar fi placut asa mult,ai fi shtiut ca defapt e Hedwig Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cn moare :( Empty
MesajSubiect: Re: Cn moare :(   Cn moare :( Icon_minitime

Sus In jos
 
Cn moare :(
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: Carti Harry Potter :: Harry Potter si Talismanele Mortii-
Mergi direct la: