Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 In biblioteca

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

In biblioteca Empty
MesajSubiect: In biblioteca   In biblioteca Icon_minitimeMar Dec 25, 2007 3:23 am

Ginny Potter statea adormita citind cate un rand din manualul de Transfigurari din fata ei. Arunca priviri furise pe fereastra, dorindu'si sa termine eseul despre vraja de a transforma un soarece intr'o ceasca de ceai.
In biblioteca intra Luna, care de data asta nu purta cerceii-ridiche.
"Ginny, tu ai scris pe perete cuvintele alea ciudate?" intreba ea nepasatoare.
"?? Nu... ce cuvinte?"
Luna arata catre peretele din spatele lor, fara sa'i arunce vreo privire. Ginny se ridica in picioare si cerceta peretele. Nu gasi nimic scris...
Se intoarse incercand sa'i spuna Lunei asta, dar atunci vazu. Intr'un colt mic erau inghesuite cateva cuvinte scrise in alta limba necunoscuta ei. Se apleca, uitand de lumea din jurul ei.
"Reptomita" sopti ea.
La sfarsitul cuvintelor era desenat un sarpe micut. Apasa cu degetul pe el. Lumea ingheta in aceeasi clipa. Toti, inafara de Luna. Nimic nu mai misca in biblioteca.
"Ginny, ce'ai facut?"
In locul sarpelui.......
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




In biblioteca Empty
MesajSubiect: Re: In biblioteca   In biblioteca Icon_minitimeVin Dec 28, 2007 1:46 am

...aparura o silueta inalta imbracata intr'o roba inchisa la culoare,verde.Nu i se vedea capul,gluga ii era trasa peste.Ginny shy Luna incremenira.
"Nu...Nu..." spuneau ele in continuu...
Se pare ca retraiau cele mai nefericite momente.
Ginny P. se intoarse alaturi de mama sa,pe un munte foarte inalt.Dintr'o data aluneca..Se tinea doar cu o mana de o piatra...Mama ei nu era atenta..Ginny striga dupa ajutor..Dar nu venea nimeni s'o ajute..Cazu in gol..Se simtea ingrozitor.. Cand,dintr'o data simti pamant sub ea,dar in acelasi moment leshina.
Revenise in prezent..O vedea pe Luna,se parea ca shy ea retraia amintiri neplacute..
Sus In jos
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

In biblioteca Empty
MesajSubiect: Re: In biblioteca   In biblioteca Icon_minitimeVin Dec 28, 2007 3:10 am

Silueta rase infiorator si strident. Fetelor li se sculase parul pe spinare. Cu mare greutate, revenira in prezent. Cand deschisera ochii obseravara ca nu mai erau in biblioteca. Se aflau in aer liber, intr'un....intr'un cimitir! Silueta aceea infioratoare disparuse. Ginny si Luna isi aruncara priviri speriate.
-Ce s'a intamplat??intreba Ginny nelinistita?
-Atunci cand ai atins sarpele desenat a aparut un om . Apoi am vazut cum a murit mama , si... ,dar nu mai putu continua.
In fata lor statea un batran, orb de un ochi si cu un zambet stramb.
-Ma bucur ca ati putu veni, fetelor.
Sus In jos
Emma Watson
Anul I
Anul I
Emma Watson


feminin Numarul mesajelor : 22
Varsta : 26
Casa : Viperini
Data de inscriere : 01/01/2008

In biblioteca Empty
MesajSubiect: Re: In biblioteca   In biblioteca Icon_minitimeMier Ian 02, 2008 9:00 am

-Cine esti tu ? spusera fetele.
-Eu sunt paznicul acestui cimitir ! Si v-am pastrat si voua 2 locuri , si rase ingrozitor
-Ginny ! trebuia tu sa atingi sarpele !
-Luna ! trebuia tu sa imi zici de scrisul ciudat!
-Ginny!trebuia tu sa iti faci eseul
-Luna!trebuia tu sa vi in biblioteca
Si deodata fetele se intoarsera in trecut .Ginny era in camera ei , nestiind ce sa ma i faca, iar Luna la fel .......
Sus In jos
Continut sponsorizat





In biblioteca Empty
MesajSubiect: Re: In biblioteca   In biblioteca Icon_minitime

Sus In jos
 
In biblioteca
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: RPG :: Biblioteca-
Mergi direct la: