Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Viata si minciunile lui Dumbledore

In jos 
+2
Ginny Weasley
Andru Hermione
6 participan?i
AutorMesaj
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeMar Dec 25, 2007 11:18 am

Carte scoasa de Rita Skeeter, ea infatiseaza trecutul despre Dumbledore.
Conform spuselor ei in aceasta carte, Dumbledore a fost supra apreciat . Unele dintre lucrurile spuse inaceasta carte sunt admise de Dumbledore. V'au socat ele? Mai puteti avea incredere in Dumbledore ?? Ce a vrut el de Harry pana la urma??? Toate astea le puteti spune aici.
Sus In jos
Ginny Weasley
Administrator
Administrator
Ginny Weasley


Numarul mesajelor : 30
Data de inscriere : 21/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeMar Dec 25, 2007 11:21 am

Da...este in cartea a 7-a un mic pasaj al cartii...

revenind,eu nu cred o iota din cele spuse de rita...nu am citit toata cartea(mai am 5 capitole)pentru a sti exact daca ceea ce a scris ea este adevarat,insa,ma indoiesc...
Sus In jos
https://orden-phoenix.forumgratuit.ro
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeMar Dec 25, 2007 11:56 am

Citeste'o pana la capat, ca mai sunt informatii radicale in ce'kl priveste pe Dumbledore.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 2:57 am

Nu vreau sa zic decat cateva cuvinte :

Pentru mine,Dumbleadore ramane ce a fost intotdeauna : Un om minunat!
Sus In jos
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 7:46 am

Exact! Mie nu mi se pare atat de grav k la varsta lui Harry el s'a imprietenit cu Grindy si k dorea sa fie cel mai bun... alaturi de prietenul sau. Sa fim sinceri, voi ati refuza sansa de a fi cei mai buni, mai puternici si stapani asupra vrajitorilor si Incuiatilor?
Sus In jos
Winter Girl
Anul I
Anul I
Winter Girl


feminin Numarul mesajelor : 118
Varsta : 28
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 27/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 7:49 am

eu sincer da ,mi-e nu preaimi ppalce puterea,(parerea mea,ok?)
Sus In jos
http://nurmengradschool.yoo7.com/
Vizitato
Vizitator




Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 9:55 am

Super bine zis Ginny P. .. Aceasi parere!!
Sus In jos
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeVin Dec 28, 2007 4:53 am

Da, aveti dreptate, pe de alta parte, in timp ce Albus incerca sa fie "cel mai bun" cum spuneti voi, Harry, Ron si Hermione isi risca vietile pentru a invinge Raul. Asta este redrept oarecum, nu? In plus, ce ziceti despre faptul ca nu i'a zis nimic lui Harry despre Talismane, sau despre sora sa???
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeVin Dec 28, 2007 6:23 am

Despre Talismane,nu shtiu de ce nu i'a zis scratch .
Dar despre sora sa..Acum sa fim seriosi..Albus shy cu Harry nu sunt rude,prieteni sau asha mai departe.Intre ei,normal ar trebui sa fie o relatzie Director - Elev. . . Shy nu shtiu de ce i'ar spune Albus lui Harry despre sora sa,etc..Nu a spus aproape nimanui,si ii va spune lui Harry..Mi se pare putin amuzant...Shy,ce cashtiga Harry daca shtia?Nimic.
Sus In jos
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeVin Dec 28, 2007 7:39 am

Dah, faza cu sora lui ai dreptate. Dar l'a lasat pe Harry aproape neajutorat. Adik i'a spus unde crede el ca sunt celelalte Horcruxuri? NU, i'a spus numai ca exista. L'a lasat pe el sa se descurce. Si in mod sigur, Dumbledore mai stia cateva din ascunzatori... scratch
Sus In jos
Crissy Weasley
Administrator
Administrator
Crissy Weasley


feminin Numarul mesajelor : 210
Varsta : 28
Casa : Ochi-de-Soim
Data de inscriere : 26/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeVin Dec 28, 2007 8:13 am

poate s-a gandit ca avea sa fie o aventura pentru Harry atunci cand va trebui sa descopere...sau poate pur si simplu nu stia...
Pe sora lui ar fi putut sa o omoare oricne dintre cei trei...nu a fost doar vina lui Dumbledore...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeVin Dec 28, 2007 8:28 am

Despre Talismane am aceasi parere ca shy Crissy..Cred ca s-a gandit ca ar fi o aventura..
Sus In jos
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeSam Dec 29, 2007 2:59 am

Sau poate s'a gandit ca l'ar corupe pe Harry ideea de a fi el pastratorul Talismanelor, si ar uita de indatorirea lui de a distruge Horcruxurile. Totusi, putea sa ii puna in vedere faptul ca mai exista o cale de a distruge Horcruxurile si altfel... scratch
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeSam Dec 29, 2007 3:05 am

Daca bine imi amintesc (nu mai shtiu sigur pale ) Harry chiar nu a mai cautat un timp Horcruxurile de dragul Talismanelor,nu?
Sus In jos
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeSam Dec 29, 2007 3:09 am

Doar o perioada scurta de timp (cateva zile:P) dar el nu a incetat niciodata sa se gandeasca unde ar putea fi celelalte Horcruxuri. Pana la urma si'a indeplinit bine misiunea, iar Dumbledore s'a inselat: Harry nu a fost corupt de Talismane, ci dimpotriva, a renuntat la 2 dintre ele... Sad
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeSam Dec 29, 2007 3:28 am

Dap..Off,cred ca totusi cam mult OFF TOPIC... Sad
Sus In jos
Avril Arakawa
Anul I
Anul I
Avril Arakawa


feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 28
Casa : Astropufi - Sef de casa
Data de inscriere : 20/01/2008

Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 8:25 am

Cred ca a gresit, dar asta face orice om. Pana la urma, daca nu faci nici o greseala esti...cam...nu stiu...ciudat...
Nu trebuia sa ii ascunda atatea lui Harry. Mai bn i le-ar fi spus el, decat sa le afle din alta parte, cum s-a intamplat.
A gresit cand era tanar, dar dupa cum am spus, oricine face greseli, si nu cred ca el a omorat-o pe Ariana, chiar si din greseala.
Dar pt mine ramane acelasi Dumbledore, doar cu cateva amanunte in plus aflate despre viata lui. Dar el ramane un mare vrajitor, cu un suflet mare.
Sus In jos
http://hogwarts.go-forum.net/index.htm
Continut sponsorizat





Viata si minciunile lui Dumbledore Empty
MesajSubiect: Re: Viata si minciunile lui Dumbledore   Viata si minciunile lui Dumbledore Icon_minitime

Sus In jos
 
Viata si minciunile lui Dumbledore
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Viata de adolescenti
» Dumbledore
» Armata lui Dumbledore
» Aberforth Dumbledore

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: Personaje Harry Potter :: Albus Dumbledore-
Mergi direct la: