Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Fascinant de puternic?

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Crissy Weasley
Administrator
Administrator
Crissy Weasley


feminin Numarul mesajelor : 210
Varsta : 28
Casa : Ochi-de-Soim
Data de inscriere : 26/12/2007

Fascinant de puternic? Empty
MesajSubiect: Fascinant de puternic?   Fascinant de puternic? Icon_minitimeMier Dec 26, 2007 12:39 pm

Mai mereu vad pe net "Nu...nu e cine stie ce..."insa sa incercam sa ne punem in locul personajelor din HP...atunci sigur ne-ar fi frica putin...
Asa ca,mie cel putin nu mi se pare chiar foarte puternic,insa nici un vrajitor ca oricare altul,daca as fi in fata lui,probabil ca as incepe sa tremur din toate incheieturile...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fascinant de puternic? Empty
MesajSubiect: Re: Fascinant de puternic?   Fascinant de puternic? Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 2:43 am

(Nu cred ca ai mai avea timp sa tremuri.. pale )
Mi se pare super puternic..Chiar mai devreme ma gandeam,intre Dumbleadore shi Voldemort,care ar fi mai puternic..
Pai,sa luam lucruri de la inceput : Voldemort a avut curaj sa terorizeze copii de la orfelinat..A avut curajul sa deschida Camera Secretelor..Shy multe altele..(Ca nu are rost sa zicem ca a omorat oameni cu miile)..Asta e numai curaj.

Daca am ajunge la putere..Voldemort e mult mai puternic!Shy numai el,fara toti Devoratorii Mortii..Eu,asha cred...Fiindca Dumbleadore nu a ajuns sa zboare..Nu a facut 7 Horcruxuri..Nu a omorat oameni(bine,unul singur)..Nu shi'a omorat parintii...
Intradevar,poate putea,dar nu a vrut..
Oricum o iau,mie tot Voldemort mi se pare mai puternic..

Da,Dumbleadore avea o minte mult mai buna..Se gandea la bine..Dar cred ca daca Voldemort era bun,sigur shy el avea o minte la fel ca shy a lui Dumbleadore..

Ma scuzatzy,plzz,pentru acest mare Off Topic..Dar am vrut sa scriu diferentele dintre ei..
Shy daca am ajuns sa vedem daca Voldemort era fascinant de puternic,cred ca putem spune ca da..Se spunea ca Dumbleadore e cel mai mare vrajitor din lume..Dupa aceasta diferentiere,eu cred ca pot spune : "Da,Voldemort e fascinant de puternic!".
Sus In jos
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

Fascinant de puternic? Empty
MesajSubiect: Re: Fascinant de puternic?   Fascinant de puternic? Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 9:22 am

Pai... obiectez...
Dumbeldore crede foarte mult in dragoste ( draci , e homo ... in fine ... ) si este total dezgustat de Horcruxuri... si sa zboare... mda , dupa cum il cunosc eu pe Dumbledore , lui nu ii pasa de aceste lucruri minore ... in plus , nu e sigur dak el si'a omorat sora. Ariana putea fi ucisa si de Aberforth sau Grindelweld, din greseala. Din greseala. Asta nu'i crima. Dumbledore nu si'ar ucide niciodata sora.
Revenind la Voldemort... el nu e " fascinant " de puternic ... pur si simplu , dorinta de a fi cel mai bun 'a insufletit ... a ajuns fara inima ( si fara minte , pe langa Dumbledore ) a fost nesabuit ... si'a creeat Horcruxuri, sfaramandu'si inima ... traieste fara iubire. Nu iubeste si nu este iubit. Adica... in genu k il iubeste Bellatrix Razz da asta e alta poveste ...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fascinant de puternic? Empty
MesajSubiect: Re: Fascinant de puternic?   Fascinant de puternic? Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 9:53 am

Ah..Nu ma refeream la Ariana..Ci la Grindelwald.

Shy..Shtiu ca Dumbleadore nu a vrut sa zboare,sa aiba horcruxuri,etc..Dar El,Voldemort,a avut curaj...
Sus In jos
Andru Hermione
Anul III
Anul III
Andru Hermione


feminin Numarul mesajelor : 409
Varsta : 29
Casa : Cercetasi - Sef de casa
Data de inscriere : 25/12/2007

Fascinant de puternic? Empty
MesajSubiect: Re: Fascinant de puternic?   Fascinant de puternic? Icon_minitimeVin Dec 28, 2007 4:47 am

Voldemort e cel mai puternic vrajitor, dupa Dumbledore, bineinteles. Cu toate acestea, pana si cei mai buni pot face greseli, nu'i asa?? Chiar Dumbledore spune ca daca el ar face greseli cu inteligenta sa peste medie, implicit si aceste greseli vor fi mai mari. Acelasi lucru s'a dovedit si in privinta lui Voldemort.
A trecut cu vederea faptul ca Lily s'a sacrificat pentru ca Harry sa traiasa, i'ar asta i'a fost aproape fatal.
In fine, a facut mai multe greseli, apoi a incercat sa le inteleaga, nu a reusit... in fine.

In orice caz, cred ca oricum numele Voldemort inca mai starneste cateva frisoane in cazul persoanelor care au avut de a face cu el sau au avut prieteni morti deasemenea, datorita lui. Mie una , mie unpic frica de el, de vocea sa glaciara , de ochii rosii cu pupile verticale si de fata sa cadaverica asemanatoare cu cea a sarpelui. Brrr Mad
Sus In jos
Avril Arakawa
Anul I
Anul I
Avril Arakawa


feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 28
Casa : Astropufi - Sef de casa
Data de inscriere : 20/01/2008

Fascinant de puternic? Empty
MesajSubiect: Re: Fascinant de puternic?   Fascinant de puternic? Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 7:24 am

Hm...Grea intrebare Razz Peste tot e aceasi intrebare, si cu timpul am reusit sa imi raspund la aceasta.
Voldemort este puternic, dar nu este fascinant de puternic. Ar fi putut ajunge un om si mai puternic daca nu s-ar fi lasat condus de ura si de rautate. Asta i-a secat inima, i-a luat mintea, etc. Nu este fascinant, din potriva, mie mi se pare demn de mila. A ajuns puternic in ochii oamenilor doar datorita faptelor oribile pe care le-a facut. Este adevarat, este puternic, chiar foarte, dar nu as putea sa il consider fascinant de puternic. Pe nimeni nu as putea. Pur si simplu nu imi place termenul. Si scuze pt Of Topic... Raspunsul meu pe scurt: Nu mi se pare in nici un caz fascinant de puternic. Sper ca ati inteles de mai sus de ce, nu prea am stiut cum sa ma exprim ><
Sus In jos
http://hogwarts.go-forum.net/index.htm
Continut sponsorizat





Fascinant de puternic? Empty
MesajSubiect: Re: Fascinant de puternic?   Fascinant de puternic? Icon_minitime

Sus In jos
 
Fascinant de puternic?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: Personaje Harry Potter :: Voldemort-
Mergi direct la: