Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ginny...o persoana curajoasa

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Crissy Weasley
Administrator
Administrator
Crissy Weasley


feminin Numarul mesajelor : 210
Varsta : 28
Casa : Ochi-de-Soim
Data de inscriere : 26/12/2007

Ginny...o persoana curajoasa Empty
MesajSubiect: Ginny...o persoana curajoasa   Ginny...o persoana curajoasa Icon_minitimeMier Dec 26, 2007 12:50 pm

Mi se pare foarte curajoasa pentru varsta ei...i-a ajutat mult pe harry,ron,hermione in misiunile lor...finalul cartii 7 mi se pare total reusit...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ginny...o persoana curajoasa Empty
MesajSubiect: Re: Ginny...o persoana curajoasa   Ginny...o persoana curajoasa Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 2:48 am

=))=))
Cand i'a ajutat Ginny ? scratch Oh,o data,in cartea a V-a =)) Vay..

Scuzatzy ca vorbesc asha,da' nu mi se pare chiar asha curajoasa.. :no:
Sus In jos
Ginny Potter
Anul II
Anul II
Ginny Potter


feminin Numarul mesajelor : 219
Varsta : 27
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 21/12/2007

Ginny...o persoana curajoasa Empty
MesajSubiect: Re: Ginny...o persoana curajoasa   Ginny...o persoana curajoasa Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 8:26 am

ODATA?! Ginny nu e curajoasa?! Ma jignesti profund, Bella. Uiti de cartile 6 si 7, cand Ginny a luptat impotriva lui Voldemort, alaturi de ceilalti. Uiti ca in HP7 era cat pe ce sa fie omorata de Bellatrix. Uiti k in ultima carte nici nu trebuia sa ia parte la lupta, ea fiind minora. Cam multe lucruri ai uitat ^^

Scuze k vorbesc si eu asa, dar Ginny e FOARTE curajoasa. Acum, sincer, ea a luptat pentru Harry mai mult... putea sa moara, dar a ales sa lupte pentru lumea vrajitoreasca... si ce'as mai putea spune scratch da, foarte hazliu =)) adik, sa ii fi ajutat pe ceilalti numai odata... =)) chiar imi veni sa rad.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ginny...o persoana curajoasa Empty
MesajSubiect: Re: Ginny...o persoana curajoasa   Ginny...o persoana curajoasa Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 9:54 am

Embarassed Embarassed

Oh,binee..De mai multe ori.. Evil or Very Mad
Sus In jos
Winter Girl
Anul I
Anul I
Winter Girl


feminin Numarul mesajelor : 118
Varsta : 28
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 27/12/2007

Ginny...o persoana curajoasa Empty
MesajSubiect: Re: Ginny...o persoana curajoasa   Ginny...o persoana curajoasa Icon_minitimeLun Dec 31, 2007 6:41 am

mi-e mi se pare destul de curoajoasa daca va aduceti minte in HP 2(in film)atunci cand erau in Librarie si Draco isi batea joc de harry ea s-a bagat in fata si i-a zis lui Draco care era mai mare decat ea ,"Lasa-l in pace"(parca asa a zis,nu mai stiu cu certitiudine cuvintele,dar asta vroia sa zica) si a mai fost foarte curajoasa atunci HP 6 si 7(cum a zis Ginny P.) ma rog a fost si un pic lasa tot in Hp2 ca nu a spsus de jurnal la nimeni si nu a avut curajul sa spuna ceva cuiva despre acel jurnal(desii stia ca este" malefic" .oricum Ginny tot o persoana curajoasa ramane chiar daca a mai avut unele slabiciuni(oricarui om ii este frica in anumite situatii),pt ca altfel nu ar mai fii la Cercetasi ci in alta parte.
Sus In jos
http://nurmengradschool.yoo7.com/
Avril Arakawa
Anul I
Anul I
Avril Arakawa


feminin Numarul mesajelor : 68
Varsta : 28
Casa : Astropufi - Sef de casa
Data de inscriere : 20/01/2008

Ginny...o persoana curajoasa Empty
MesajSubiect: Re: Ginny...o persoana curajoasa   Ginny...o persoana curajoasa Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 11:44 am

Da, este foarte curajoasa. Very Happy
Si imi pare bine ca s-a mai destins, adica in 2 cand il vedea pe Harry rosea toata si fugea.
Este un caracter interesant si imi place foarte mult^^
Sus In jos
http://hogwarts.go-forum.net/index.htm
Marie Mystery
Anul I
Anul I
Marie Mystery


feminin Numarul mesajelor : 4
Varsta : 29
Data de inscriere : 07/09/2008

Ginny...o persoana curajoasa Empty
MesajSubiect: Re: Ginny...o persoana curajoasa   Ginny...o persoana curajoasa Icon_minitimeDum Sept 07, 2008 6:26 am

Parerea mea despre Ginny....
E destul de complicat deoarece mi-am schimbat pe parcursul cartilor parerea despre ea.
In Harry Potter 1 mi se parea cam snoaba cand reactiona intr-un mod caraghios cand il vedea pe Harry.
In HP 2, aveam o impresie buna despre ea, chiar incepuse sa imi placa.
In Hp3 cred ca nici nu am observat-o Very Happy
A 4-a carte hp m-a determinat sa imi placa personajul.
Eh... de la Hp 5 a inceput sa nu imi mai placa Ginny deloc. Cand am vazut cu cine incepuse sa umble Very Happy .... E adevarat ca a fost curajoasa, dar... hm...nu mi-a placut.
In Printul semipur, am ajuns sa nu mai suport personajul asta. Era super enervanta atunci cand a gasit-o Ron sarutandu-se cu Dean. Smile) Nu mi-a placut deloc cum i-a vorbit lui Ron.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ginny...o persoana curajoasa Empty
MesajSubiect: Re: Ginny...o persoana curajoasa   Ginny...o persoana curajoasa Icon_minitime

Sus In jos
 
Ginny...o persoana curajoasa
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ginny Potter
» Ginny Weasley
» 5.Ginny Potter
» Dosarul nr. 1 --- Ginny Weasley
» Dosarul nr. 2 - - Ginny Potter

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: Personaje Harry Potter :: Ginny Weasley-
Mergi direct la: