Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ce se va intampla in departament - stil RPG!

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Crissy Weasley
Administrator
Administrator
Crissy Weasley


feminin Numarul mesajelor : 210
Varsta : 28
Casa : Ochi-de-Soim
Data de inscriere : 26/12/2007

Ce se va intampla in departament - stil RPG! Empty
MesajSubiect: Ce se va intampla in departament - stil RPG!   Ce se va intampla in departament - stil RPG! Icon_minitimeJoi Ian 10, 2008 1:35 am

Mai intai,as vrea ca totul sa fie stil RPG...ca sa ne distram putin...daca vreti si voi,desigur.O sa incep sa spun regulile tip RPG,daca nu vreti sa facem asa,o sa schimb...
"..." - asa vom nota vorbele spuse de personaje
'...' - asa vom nota gandurile personajelor
Va rog,nu scrieti nici o replica a personajului c enu va apartine,decat daca e ceva minor,cum am scris eu,de exemplu.Dezvoltati mai mult,si daca aveti critici,sugestii etc,dezvoltati petnru a putea intelege mai bine.De asemenea,puneti intr-un cam ital ceea ce scrieti(scris aplecat)


Noul Minister al Magiei se deschise.De data asta va fi ceva cu totul diferit.Nu se vor mai face lucruri atat de nesabuite ca inainte.Pana acum,doar un singur departament isi avea membrii.Si anume,cel mai important,Departamentul Misterelor.Ca membrii erau Hermione London si Ginny Potter,iar sef,era Crissy Weasley.Avea loc in curand prima sedinta,iar ceilalti doi membrii se indreptau grabiti spre sala.
Usile se deschisera.Nu era o sala foarte deosebita.Era o camera mare,cu tavan rotund,Si cu o masa de trei persoane in mijloc,cu multe tablouri frumos pictate pe pereti.Masuta era simpla.Erau pe masa 3 cescute de ceai si un dosar in fata unei persoane.
"Luati loc,va rog"
"O...buna!De cand nu te-am mai vazut!Si...ma bucur..."
"Da,si eu."Am deschis aceasta sedinta petnru a stabili primul lucru ce il avem de facut in aceasta perioada.Sedinte,bineinteles ca vom avea regulat,o sata pe saptamana...poate sambata...insa aceasta este o sedinta speciala.Priumul lucru pe care mi l-am propus astazi,este sa sabilim cateva reguliSi ma refer la reguli se vor fi respectate cu strictete.Dupa cum stiti,departamentul nostru se ocupa cu mistere,profetii.In aceasta perioada ne vom ocupa de Profetii."
In sala se lasa linistea.
"Deci,Profetiile nu vor fi asa cum erau in vechiul departament.Vor fi cam acelasi lucru,bineinteles,insa,putin diferite.Vor fi niste pergamente(care pe site vor fi sub forma de topicuri)ce se vor aseza cu grija in sala Profetiilor(adica,sectiuena destinata profetiilor de pe forum).Noi suntem datoare sa mentinem "pacea"intre Profetii.Sa analizam fiecare persoana(membru)si sa ii creem o profetie adecvata.Profetiile nu le vom face individual,ci le vom face impreuna.Desigur ca,acest proces va dura destul de mult,asa ca,sper ca va iesi bine.Obiectari?Critici?Sugestii?"
Sus In jos
Crissy Weasley
Administrator
Administrator
Crissy Weasley


feminin Numarul mesajelor : 210
Varsta : 28
Casa : Ochi-de-Soim
Data de inscriere : 26/12/2007

Ce se va intampla in departament - stil RPG! Empty
MesajSubiect: Re: Ce se va intampla in departament - stil RPG!   Ce se va intampla in departament - stil RPG! Icon_minitimeMier Ian 16, 2008 10:47 am

"Vad ca nu.Asa ca,ne putem incepe treaba.Vom creea profetii pentur fiecare membru pe baza de caracteristici.Toate persoanele carora le vom creea profetii sunt scrise in topicul "Persoane".Nu vom creea profetii decat celor mai activi membrii.Va avea loc o sedinta aici pe data de 19 Ianuarie 2008.Va astept!"
Sus In jos
Hermione London
Anul I
Anul I
Hermione London


feminin Numarul mesajelor : 90
Varsta : 31
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 08/01/2008

Ce se va intampla in departament - stil RPG! Empty
MesajSubiect: Re: Ce se va intampla in departament - stil RPG!   Ce se va intampla in departament - stil RPG! Icon_minitimeSam Ian 19, 2008 10:52 am

azi e 19 ianuarie Very Happy
dar...dak nu ne cunoastem intre noi...n'am putea si noi s ne scriem calitatile si defectele pe care credem k le avem?

app ce inseamna RPG??? Neutral ...adik s continuam povestea? eu mam gandit putin dar n'am stiut k as fi putut s pun si niki nu prea am talent la literatura din pacate Crying or Very sad

Ginny Potter: RPG = Role Play Game. I se mai zice si RP, adica Role Play. Aici trebuie sa scrii actiunile tale si ale altor membrii/personaje HP. Poti citi la sectiunea RPG, s'a mai scris ceva pe acolo. Macar sa'ti faci o idee.
Sus In jos
http://england2008.forumotion.com
Hermione London
Anul I
Anul I
Hermione London


feminin Numarul mesajelor : 90
Varsta : 31
Casa : Cercetasi
Data de inscriere : 08/01/2008

Ce se va intampla in departament - stil RPG! Empty
MesajSubiect: Re: Ce se va intampla in departament - stil RPG!   Ce se va intampla in departament - stil RPG! Icon_minitimeDum Ian 27, 2008 4:50 am

aham mc
dar cu profetiile ce facem?..eu nu prea cunosc persoanele d aici si nu stiu k as putea scrie despre ele
Sus In jos
http://england2008.forumotion.com
Continut sponsorizat





Ce se va intampla in departament - stil RPG! Empty
MesajSubiect: Re: Ce se va intampla in departament - stil RPG!   Ce se va intampla in departament - stil RPG! Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce se va intampla in departament - stil RPG!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Comitetul Farmecelor Experimentale (stil RPG)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: Ministerul Magiei :: Departamentul Misterelor-
Mergi direct la: