Hogwarts
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Hogwarts

Draco Dormiens Nunquam Titillandus
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Lectia 1 - Ce reprezeinta Ierbologia

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Smaranda Potter
Anul I
Anul I
Smaranda Potter


feminin Numarul mesajelor : 15
Varsta : 28
Casa : Viperini
Data de inscriere : 18/01/2008

Lectia 1 - Ce reprezeinta Ierbologia Empty
MesajSubiect: Lectia 1 - Ce reprezeinta Ierbologia   Lectia 1 - Ce reprezeinta Ierbologia Icon_minitimeVin Ian 18, 2008 11:27 pm

Pentru a va face o idee despre aceasta materie,am creeat aceasta lectie.

Ea reprezinta studiul amanuntit al plantelor magice.Unele dintre ele pot fi folosite in potiuni,altele au efect singure.
N.O.V -ul la Iergologie este necesar si obligatoriu,deci este o materie ce trebuie studiata amanuntit.Aceste ore le vom tine in sere,pentru a putea face si difierite experimente.


Chiar daca este prima data cand facem lectia,veti avea totusi o tema,pe care astept sa o faceti(cei inscrisi)

Studiati o planta magica.Creeati un scurt eseu despre ea,amintind efectele ei etc.

Sus In jos
Bellatrix Chang
Administrator
Administrator
Bellatrix Chang


Numarul mesajelor : 74
Data de inscriere : 12/01/2008

Lectia 1 - Ce reprezeinta Ierbologia Empty
MesajSubiect: Re: Lectia 1 - Ce reprezeinta Ierbologia   Lectia 1 - Ce reprezeinta Ierbologia Icon_minitimeMier Ian 23, 2008 5:19 am

Doamna profesoara,o simpla intrebare,dumneavoastra intratzi pe aici?Am trimis tema de mult timp!Si cred ca ar trebui si o lectie noua,dupa cum spune prietena dvs. Surprised
Sus In jos
 
Lectia 1 - Ce reprezeinta Ierbologia
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lectia I
» Lectia II
» Lectia III
» Lectia I
» Lectia II

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts :: Sali de clasa :: Ierbologie-
Mergi direct la: